Nabízené služby


 • Komplexní fyzioterapeutické ošetření zvířete dle jeho aktuálního zdravotního stavu 
 • Pohybovou terapii dle aktuálního zdravotního stavu a kondice zvířete - aquaterapie, terapeutické cvičení, kondiční a rekondiční trénink pro sportující psy, kompenzační cvičení
 • Fyzikální terapie - vysokovýkonný MLS laser, aquaterapie, elektroterapie, Mitolight, aj.

 • Kinesiotaping


CO JE AQUATERAPIE:

Terapie na podvodním běžeckém pásu (aquaterapie, hydroterapie) je velmi efektivní formou pohybové a fyzikální terapie, která pomáhá dostat zvíře zpět do kondice po různých operačních zákrocích, zraněních pohybového aparátu, u fen po porodu, aj. Je velmi podstatnou složkou v rehabilitaci neurologických pacientů s omezenou mobilitou.

Tato terapie pomáhá s postupným a rovnoměrným zatěžováním operovaných či zraněných končetin a se správným nárůstem svalové hmoty. Je tedy vhodnou a šetrnou přípravou psa pro správný pohyb na suché zemi.

Tato terapie přináší možnost pohybu u psů, kteří mají problémy s pohybem na suché zemi, například z důvodu osteoartritidy (bolestivé klouby), nadváhy, neurologických a ortopedických problémů (nejčastěji dysplazie kyčelních a loketních kloubů). Míru zatížení kloubů při pohybu na podvodním pásu lze výškou vody regulovat a tím je umožněn pohyb bez bolesti, po operačních zákrocích nebo při bolestivosti pohybového aparátu. Aquaterapie je vhodná při potřebě navýšení pohybu u stárnoucích psů a napomáhá k udržení správné fyzické kondice do vysokého věku bez nadváhy. Je vhodnou terapií při řešení vyhřezlé meziobratlové ploténky konzervativní cestou.

Pohyb na podvodním běžeckém pásu je skvělou formou tréninku pro sportující a pracující psy, protože dochází k intenzivnímu budování svalové hmoty a celkovému zvýšení fyzické kondice za kratší čas. Vhodné je tuto terapii využívat například mimo závodní sezónu pro udržení kondice nebo jako příprava na sezónu. Regulovaný pohyb při aquaterapii je skvělou formou, jak posílit hluboký stabilizační systém (core), který je velmi důležitý pro každého sportujícího psa, pro efektivnější výkon, větší sílu končetin a jako prevence zranění. Aquaterapie je pro sportujícího psa vhodnou kompenzací jednostranné sportovní zátěže.


CO JE LASERTERAPIE:

V ordinaci Vám mohu nabídnout terapii špičkovým vysokovýkonným veterinárním laserem značky ASAlaser, jehož pozitivní účinky jsou podloženy vědeckými studiemi a dlouholetým vývojem. Technologie MLS (Multivawe Locked System) kombinuje dva typy emisí, což poskytuje vysokou sílu účinku bez hrozby termického poškození tkáně.

Laser terapie je účinná při terapii různých problémů pohybového aparátu - zánětlivé stavy a degenerativní onemocnění kloubů, svalové kontraktury, trigger pointy (místa se zvýšeným svalovým napětím), problémy s jizvami a adhezemi, s vazy, tendinopatie (problémy se šlachami).

Výrazně ulevuje od bolesti a pravidelná terapie může nahradit užívání prášků na bolest (po poradě s veterinárním lékařem). Terapeutický laser využíváme pro celkovou podporu a urychlení hojení tkání, zvýšení efektu rehabilitace a pro řešení chronických zánětů, otoků, aj.

MLS laser lze aplikovat i při řešení poranění nervové soustavy, například při výhřezech meziobratlových plotének (po chirurgii i při konzervativní léčbě). Má pozitivní efekt na neurologické problémy při poranění míchy, nervů, míšních kořenů apod.

Tuto terapii lze také využít při řešení problémů s kůží - poranění, jizvy, záněty, nehojící se léze, rány, hotspoty, aj. Laserterapii lze využít při řešení chronických zánětů uší.

Výhodou laserterapie je, že aplikace je nebolestivá a je dobře snášena většinou pacientů. Majitel je u ošetření přítomen.

Indikace použití MLS laseru:

 • Problémy s klouby - trauma, artróza, artritida
 • Svalové problémy - bolestivé natažení, trigger pointy, kontraktury, ruptury
 • Problémy s vazy a šlachami (tendinopatie) - celkové nebo částečné ruptury, úponové bolesti, záněty
 • Akutní nebo chronický zánět a bolest pohybového aparátu
 • Pooperační management bolesti
 • Hojení tkání – kostí po zlomeninách, kůže - dermatitidy, pyoderma, alopecie aj.
 • Onemocnění meziobratlových plotének (IVDD), poškození nervů, míchy, míšních kořenů